En İyi Online Oyunlar 2021 - HİLEAPK.NET - Android Apk İndir

En İyi Online Oyunlar 2021

Pazartesi, 4 Ekim 2021 (8 ay ago) 467 Görüntüleme

En iyi online oyunlar başlığı altında oyuncuların sevdiği içerikleri hazırladık. Hazırladığımız içerikler içerisinde indirme sayısı en fazla olan ve ayrıca Youtube içerikleri fazla izlenen oyunlar yer alıyor.

Online oyun önerisi tarzında olan yazımız içerisinde günümüz dünyasında yer alan teknolojinin en son oyunları yer almaktadır. Hikaye odaklı oyunlar yerine online oyunlardan zevk alan kişiler için 2021 yılının en popüler oyunları bu yazı içerisinde yer alıyor. Yazımız içerisinde yer alan oyunlar indirme sayılarına ve ayrıca Youtube üzerinde izlenmelerine göre belirlenmiştir. Youtube üzerinde en çok içerik üretilen ve içeriklerin izlenmeleri bu yazının asıl kaynağıdır.

Yazı içerisinde yer alan bilgisayar oyunlarının bazıları mobil platformlarda ve konsollarda yer almaktadır. Fakat oyunların hepsinde asıl oyuncu topluluğu mobilde değil bilgisayar üzerindedir. İşte “En iyi online oyunlar” sizlerle..

En İyi Online Oyunlar Hangileri?

En iyi online oyunlar hangileri? 2021 yılının bitmesine kısa bir süre kaldı. Geçtiğimiz 2021 yılında yeni popüler olan ve bu listeye çıkmayı başaran oyunlar yazımız içerisinde yer alıyor. Bunun yanı sıra çıkışının üzerinden yıllar geçmesine karşılık listede hala yer alan içerikler de bulunmaktadır.

En iyi online oyunlar hangileri? 

  • Valorant
  • Playerunknown’s Battlegrounds
  • League of Legends
  • Counter-Strike: Global Offensive
  • GTA 5 Online
  • Call of Duty: Warzone
  • Apex Legends
  • Overwatch
  • Fall Guys
  • Fortnite

Valorant

Valorant-indir

En iyi online oyunlar listemizin ilk başında “Valorant” yer alıyor. Riot Games tarafından geliştirilen oyun firmanın League of Legends oyunundan sonra büyük başarıları arasında.

Valorant, 2020 Mayıs ayında çıkmasına karşılık kısa bir süre içerisinde listenin en üst sıralarına tırmanmayı başarmış durumda. CS:GO ile çok karşılaştırılan bu oyun kısa sürede kendisine oldukça büyük bir kitle edinmeyi başardı. Apex Legends tarzında karakterlere yönelik olarak çıkan oyunda karakterlerinizin özel güçlerinden yararlanıyorsunuz. Oyun aynı zamanda diğer savaş oyunlarında olduğundan çok daha fazla takım dinamiği içeriyor.

Özellikle Twitch yayınlarında popülerlik sıralamasında en üstlerde çıkan oyun, oyuncu sayısında da sürekli olarak artışta. CS:GO tarzında rekabet içeren bir oyun arıyorsanız Valorant oynamayı düşünebilirsiniz. 

Playerunknown’s Battlegrounds

Playerunknown’s Battlegrounds

Playerunknown’s Battlegrounds kısacası PUBG, battle royale kültürünün temelini atan oyunlar arasında yer alıyor. Kısa bir süre içerisinde büyük bir kitleye hitap eden oyun 2017 yılında çıktı.

Günümüzde hala yeni oyuncuları kitlesine eklemeyi başaran oyun çıktığı yıldan itibaren trend oyunlar arasında yer alıyor. Oyunun sürekli zirvelerde olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi oyun yapımcısı firmanın oyuncularla iyi anlaşmasından kaynaklanıyor. Oyuncuların istekleri doğrultusunda oyunda sürekli olarak geliştirmeler ve yenilikler yapılıyor. Ek olarak yeni oyun modlarının da gelmesi ile birlikte monoton oynayıştan farklı bir oynama fırsatı sunuluyor.

Oyun as sürümünün çıkmasının ardından PUBG Mobile ve PUBG Lite olmak üzere 2 farklı oyun daha çıkarmıştır. PUBG Mobile adından da anlaşılacağı üzere mobil oyunculara hitap ediyor. PUBG LITE ise grafikleri daha kötü olmasına karşın bilgisayarı yetersiz kişilerin de oynaması açısından çıkarıldı.

League of Legends

League of Legends

Ülkemizde ve dünyada e-spor müsabakalarının revaçta olmasını sağlayan MOBA türü en iyi oyunlardan bir tanesidir.

Oynanışta onlarca karakterin var olması oynanış zevkinin sürekli değişmesini sağlıyor. Bu sayede LOL yeni güncellemeler ile birlikte sürekli olarak güncel kalmayı başarıyor. Espor faaliyetlerinin hala artışta olması sebebiyle oyun hala yeni oyuncular kazanmaya devam ediyor.

Beşer kişilik takımlarla klasik mod kapışmalarının yanı sıra diğer modlar sayesinde eğlencenizi katlayabilirsiniz. MOBA tarzı oyunlardan hoşlanıyorsanız 10 yıllık oyun olan League of Legends mutlaka yolunuz düşmeli.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive kısacası CS:GO, online oyun denildiği zaman akla gelen ilk oyunlar arasında yer alıyor.

Yüzbinlerce oyuncuya sahip olan oyun Valve şirketi tarafından yapılmıştır. Steam üzerinde satın alma ile oynanılan oyun listede yer alan her oyundan daha eski bir kökene dayanıyor. İlk çıktığı zamanlarda daha fazla oyuncu kitlesine sahip olmasına karşın hala yüzbinlerce oyuncusu bulunmakta. Bir dönem güncelleme almamasından ötürü oldukça eleştirilse de günümüzde şirket bunun farkında varmış durumda. Bu sayede yeni güncellemeleri ile eski oyuncularını da tekrardan oyuna çekmeyi başardı.

Valve şirketinin hile konusunda hala eksiklerinin olmasının yanı sıra oyun popülerliğini hiçbir dönem kaybetmiyor. Her turnuva zamanında Twitch listelerinde top 3 içerisinde olmayı başarıyor.

GTA 5 Online

GTA 5 Online İndir

GTA serisinin muazzam oyunu GTA 5, oyunun ilk çıktığı zamandan itibaren çok sevilen bir oyun oldu. Rockstar firmasının çıkarmış olduğu oyun muhteşem satış rekorları kırarak zirvelere yükseldi.

Muhteşem satışların devam etmesi ile birlikte yapımcı şirket Rockstar GTA 5’e online mod getirdi. Online bir şekilde oynanılması da oldukça beğenilen oyun 8 yıldır en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Oyunun online modunun da yapay zeka bakımından oldukça gelişmiş olması ve türünde başka bir örneğinin bulunmaması oyunu etkileyici kılıyor. Oyun içerisinde online modda bile görevler yapılabiliyor. Arkadaşınızla veya tek başınıza görevleri yapabilir, diğer oyuncularla etkileşim kurabilirsiniz.

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone İndir

Call of Duty: Warzone, Call of Duty serisinin dünya genelinde en popüler oyunları arasında yer alıyor.

Oyun serisinin dünya genelinde oldukça popüler yapıda olması sahip olduğu karakterlere ve muhteşem hikaye sunumuna dayanıyor. Firmanın bu işi mükemmel bir şekilde yapması uzun süredir oyuncuların FPS gözdesi olarak oyunu görmelerini sağladı.

Activision şirketi, bilgisayar ve konsol tarafında bile battle royale oyun zevkinin popülerliğini kullanarak Warzone’u çıkardı. Loot yapma ve savaş sistemine dayanan Warzone oyunu, aldığı güncellemeler sayesinde asla eskimez yapıya sahip. Rakiplerine kıyasla daha fazla depolama alanı istiyor fakat kesinlikle oynamaya değer.

Apex Legends

Apex Legends İndir

En iyi online oyunlar listemizin bir diğer oyunu Apex Legends. Battle royale türünde yer alan oyun çıktığı ilk günde bile binlerce Twitch izleyicisini ekranlara kilitlemişti.

Respawn Entertainment yapımı olan oyun köklü bir firmanın izlerini taşıyor. Her ne kadar dönem dönem oyuncu kaybı yaşasa da hala en üst sıralarda yer almayı başaran oyunlar arasında. Farklı yeteneklere sahip karakterleri yönettiğimiz oyunda hız en büyük detay konumunda.

Overwatch

Overwatch İndir

Overwatch, Blizzard tarafından geliştirilen birincil oyuncu tarzında oynanan online oyun olarak karşımıza çıkıyor.

En iyi online oyunlar listesinde yer verdiğimiz bu oyun online platformda muhteşem başarı kazanan oyunlar arasında. Diğer birçok oyunda Overwatch oyununda yapılan güncellemeler, çalışmalar görülmektedir. Süper güçlerin ve takım oyununun esas alındığı oyun son dönemlerde popülerliğini biraz kaybetti. Fakat oyun hala en iyi oyunlar arasında yerini alıyor.

Süper güçlerin ve takım oyunun öncelikli olduğu oyun türevi arttığı için popülerliğini biraz kaybetti. Ancak Overwatch oyunu da en iyi online oyunlar listesinde yerini alması gereken oyunlardan biri.

Fall Guys

Fall Guys İndir

Çıktığı ilk tarihte oldukça fazla ilgi toplayan yapımlardan bir tanesi de Fall Guys.

PlayStation Plus platformu üzerinde ücretsiz bir şekilde oynanabilen oyun büyük bir popülerliğe sahip. Popülerliğin ardından Steam üzerinde CS:GO gibi oyunları geçerek en çok oynanılan oyunlar arasında da yer aldı. Twitch yayınları da oldukça fazla izlenilen oyunda diğer oyunlara göre değişiklikler içermektedir. Basit grafik kalitesine sahip olmanın bir kusur olmadığını gösteren oyun, oyuncuların bu isteklerine karşılık veriyor. Bu sayede de uzun zamandır en çok oynanılan online oyunlar listesinde yer alıyor.

Fortnite

Fortnite İndir 2021

En iyi online oyunlar listemizin sonunda Fortnite yer alıyor. Fortnite, battle royale deneyimini bizlere eğlenceli grafiklerle sunan bir oyun.

Eğlenceli grafikleri sayesinde kısa sürede büyük başarılar yakalayan oyun, Steam gibi bir firmayla yarışacak markanın temellerini attı. Epic Games platformunun günümüzde oldukça fazla duyduğunu biliyoruz. Bunun sebebi ise Fortnite. Epic Games, bir oyun marketi olarak karşımıza çıkıyor fakat kendi yapımları da mevcut. Fortnite sayesinde kazandığıyla bir sürü bedava oyun dağıtan firma, oyun dünyasına çok iddialı bir giriş yaptı.

Tags :
4.7/5 - (27 votes)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.